Навіщо їхати на NeurIPS/CVPR
Квитки на найбільшу наукову конференцію по машинному навчанню NIPS в цьому році розлетілися за 10 хвилин.
Як раз в цей же час мене попросили проконсультувати по гаписанню статті туди дві компанії. Тому вирішив написати відразу пост.
Варто пам’ятати, що сама поїздка на конференцію і написання статті туди — доволі різні, хоча й пов’язані речі.
Отже, конфа.
Перша очевидна задача наукової конференції (а NIPS, CVPR, ECCV, і т.п. є саме науковими попри хайп) — поділитись із спільнотою своїми результатами і дізнатися самому результати інших.
В сучасному світі це більш важливо для новачків, як в написанні статей, так і в їх читанні. Поясню.
З популярностю arxiv.org як платформи, куда велика частина ком’юніті викладає статті задолго до їх публікації та arxiv-sanity як зручного інтерфейсу для архіву, щоб дізнатися новинки нікуди не треба їхати. Якщо ви працюєте в відомій лабі, то ваши публікації і так, скоріше за все, будуть відслідковувати, читати та цитувати, без всяких конференцій. Якщо ви невідомі, але працюєте над якоюсь яскравою задачею чи в популярній галузі — типу GANів, вас, скоріше за все, також прочитають і так.
Для людини з України це все не дуже ймовірно. Скоріш за все про вас ніколи не дізнаються, поки ви якось не доведети свою офігенність. Зробити статтю на конференцію — непросто, ще складніше — статтю, яку примуть. 75–80% статей, що відправляють на CVPR та NIPS — відхиляють. Це процес не без помилок, але можно в першому наближенні вважати, що якщо робота опублікована там — це якісна робота. Більш якісна, ніж 99% всіх наукових робіт в сфері штучного інтелекту.
З точки зору читання — ви трохи втратите в оперативності, але виграєте з точки зору витраченого часу, якщо будете читати лише те, що опубліковано на топ-конфах. См. вище. Плюс — все ж таки деякі лаби все ще не викладають препрінти на архіві.
Це все підводить нас до другого пункту.
Самопіар. Ви хочете, щоб вас помітили професори\колеги\компанії та запропонували роботу\інвестиції\колаборацію\використали-ваш-метод-і-процитували. Але майте на увазі — якщо ви є студентом, потенційним студентом чи шукаєте роботу, перше що вас спитають — коли ваш постер або презентація. Якщо відповідь “в мене немає тут статті”, то ваш рейтинг, нажаль, впаде дуже сильно і лиша ваші комунікаційні навички можуть трохи покращити це падіння.
Якщо ви представник компанії, і шукаєте потенційних робітників — це кльове, але конкурентне і дороге місце. Скоріше за все не для людей з України:) Тут всі дуже розбещені роботою в гуглах, амазаонах та купі стартапів. Якщо ви хочете заявити про себе — то знов-таки, стаття по темі вашій технології, де ви рвете всіх конкурентів — дуже кльова штука. Хоча тут є великий компроміс: чим більше ви публікуєте, тим менша ваша конкурентна перевага. Аугментед пікселс обійшлися без цього, наприклад.
Третя — нетворкінг. Це робота на майбутнє. Аспірантка, з якою ви сьогодні бухаєте на якомусь гугл-інтел-амазон-паті, через 5 років буде професором чи відкриє стартап. Чи буде приймати рішення, який саме SDK купувати для якоїсь корпорації. Випадковий чувак біля постера через три роки згадає, що ви робите непогану 3д реконструкцію та запропонує інтерншип.
Четверта — освітня, швидко отримати огляд нової галузі на туторіалах. Базові терміни, поняття, задачі — все за 4–5 годин. Кльово, але, мабуть задля лише цього все ж таки не варто їхати.
П’ята — атмосфера. Якщо ви ніколи не були на конфі, не бачили, як і про що думають люди, що штовхають науку та технологію — то поїхати вперше — дуже важливо. За свою першу конфу я платив сам — CVPR 2015 і це були одні з найраще проінвестованих 2000 долларів в моєму житті. Хоча це було все ж таки ДО теперешнього хайпу. Але — знову-таки, це для людей, що працюють, чи планують працювати в ресьорчі.
З всього перерахованого вже можна зробити висновок, що якщо ви не працюєте чи збираєтеся працювати в ресьорчі, особливо в академії (не НАН, а не індустрії), то вам не особливо треба туди їхати. Хіба що, щоб зробити селфік із Ілоном Маском.
Якщо ж ви збираєтеся займатися, чи вже займаєтеся наукою, то набагато краще і корисніше їхати на конференцію зі статтею.
Ііііі…упс, вступ розтягнувся на 4000 знаків. Тому поки зупинюсь тут і саме про статті напишу в наступному пості за декілька днів. Можливо трохи пізніше, бо зараз якраз проходить ECCV
P.S. Ось тут друга частина (з трьох).